Analiza wyników badań klinicznych w RStudio (2-dniowe warsztaty online)

Analiza wyników badań klinicznych w RStudio (2-dniowe warsztaty online)

Specjalistyczny warsztat dla naukowców i pracowników firm farmaceutycznych zajmujących się analizą danych klinicznych. Szkolenie ma charakter prowadzonego na żywo warsztatu, ze sprawdzaniem postępów uczestników i możliwością zadawania pytań. Uczestnicy po zakończeniu warsztatu otrzymają pocztą certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Terminy: do uzgodnienia dla zorganizowanych grup minimum 3 osób.

Liczba godzin: 10 (5 godzin każdego dnia z przerwą kawową).

Lokalizacja: warsztaty zdalne.

Grupa: maksymalnie 10 osób.

Wykładowca: prof. dr hab. n. farm. Agnieszka Bienert.

Cena: 2300 zł netto (2829 zł brutto) za osobę (zamówienie min. dla 3 osób).

Zagadnienia:

  • Składowe modelu populacyjnego
  • Model stochastyczny. Cechy modelu
  • Metody analizy populacyjnej
  • Nieliniowe modelowanie efektów mieszanych. Efekty stałe i losowe
  • Zastosowanie programu RStudio w procesie budowania i ewaluacji modelu populacyjnego. Analiza regresji liniowej i wykorzystanie pakietu xpose4. Etapy budowania i ewaluacji populacyjnego modelu PKPD
  • Model zmiennych towarzyszących. Wpływ indywidualnych cech pacjenta na parametry PK i PD leku
  • Praktyczne przykłady analizy danych klinicznych w programie RStudio

.

Prof. dr hab. n. farm. Agnieszka Bienert

Kierownik Pracowni Farmakogenetyki Doświadczalnej. Profesor w Katedrze Farmacji Klinicznej i Biofarmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Odbyła staż naukowy w School of Pharmaceutical Sciences na Uniwersytecie w Buffalo, kolebce farmakokinetyki i farmakodynamiki. Wysokiej klasy specjalista i praktyk R, RStudio i NONMEM, a także podstaw teoretycznych modelowania PKPD i analizy populacyjnej. Doświadczony wykładowca w przedmiotach biofarmacji, farmakoterapii z naukową informacją o lekach oraz farmakogenetyki. Ekspert w dziedzinie modelowania farmakokinetyczno-farmakodynamicznego (PKPD) leków stosowanych w anestezjologii i intensywnej terapii pacjentów dorosłych oraz dzieci.

Zapisz się do naszego Newslettera!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki przy pierwszym zamówienia na jeden z naszych dwudniowych warsztatów, bieżące informacje dotyczące naszych produktów i usług oraz nowości ze świata bioinformatyki!
icon