Warsztat dla osób, które mają już pewne doświadczenie w programowaniu w języku Python, innych językach lub ukończyły nasz warsztat „Podstawy Pythona z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”. Nauczymy Cię używać języka Python do przetwarzania i analizy danych oraz interpretacji wyników. Przekażemy Ci podstawowy warsztat analityka i praktyczną wiedzę z zakresu analizy danych i statystyki. Zapraszamy pracowników firm przetwarzających zbiory danych, analityków, naukowców, pracowników sektora bankowego i finansowego oraz wszystkich zainteresowanych nabyciem umiejętności analizowania danych w języku Python. Szkolenie ma charakter prowadzonego na żywo warsztatu, ze sprawdzaniem postępów uczestników i możliwością zadawania pytań. Uczestnicy po zakończeniu warsztatu otrzymają pocztą elektroniczną certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.
Terminy: 12 i 13 lutego 2025, 11:00-16:00 (2-dniowe warsztaty online)
Liczba godzin: 10 (5 godzin każdego dnia z przerwą kawową).
Lokalizacja: warsztaty zdalne.
Grupa: do 10 osób.
Wykładowcy: prof. UAM dr hab. Łukasz Smaga.
Cena: 999 zł netto (1228,77 zł brutto). Pracownikom finansowanym przez instytucje naukowe (lub inne jednostki finansowane ze środków publicznych) przysługuje zwolnienie z VAT.
Metody płatności: przelew na konto.
Zagadnienia:
Cele kształcenia
Po kursie uczestnik będzie:
Prof. UAM dr hab. Łukasz Smaga
Profesor uczelni w Zakładzie Statystyki Matematycznej i Analizy Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje naukowo w dziedzinach testowania hipotez statystycznych, analizy danych funkcjonalnych oraz teorii eksperymentu. Zajmuje się również zastosowaniami metod statystycznych i uczenia maszynowego w praktycznych zagadnieniach. Od wielu lat programuje w języku Python i R. Doświadczony dydaktyk w zakresie rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej i jej zastosowań. Współpracuje m.in. z pracownikami National University of Singapore, TU Dortmund University, Otto von Guericke University Magdeburg, Texas Tech University, Shiga University, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.