Uczenie głębokie w R (sieci neuronowe) (2-dniowe warsztaty online)

Szkolenie jest kontynuacją warsztatu z „Uczenia maszynowego” przygotowanego przez prof. UAM dr hab. Tomasza Góreckiego. Uczenie głębokie, to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sztucznej inteligencji. Polega na tworzeniu sieci neuronowych. Sieć neuronowa to ogromna ilość połączonych ze sobą i działających w tym samy czasie procesorów. Każdy z nich posiada dostęp do pamięci lokalnej, i jest zasilany dużą ilością danych oraz informacją na temat związków między danymi. Podstawowe zastosowania uczenia głębokiego: rozpoznawanie mowy, rozpoznawanie obrazu, przetwarzanie wideo, przetwarzanie języka naturalnego, tłumaczenia tekstu, systemy rekomendacji filmów czy książek. Szkolenie ma charakter prowadzonego na żywo warsztatu ze sprawdzaniem postępów uczestników i możliwością zadawania pytań. Uczestnicy po zakończeniu warsztatu otrzymają pocztą elektroniczną certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Terminy: 15 i 16 października 2024, 9:00-14:00 (2-dniowe warsztaty online)

Liczba godzin: 10 (5 godzin każdego dnia z przerwą kawową).

Lokalizacja: warsztaty zdalne.

Grupa: maksymalnie 10 osób.

Wykładowca: prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki.

Cena: 1699 zł netto (2089,77 zł brutto). Pracownikom finansowanym przez instytucje naukowe (lub inne jednostki finansowane ze środków publicznych) przysługuje zwolnienie z VAT. 

Zagadnienia:

  • Biblioteka H2O
  • Automatyczne modele uczenia maszynowego (AutoML)
  • Wprowadzenie do sieci neuronowych
  • Wprowadzenie do głębokich sieci neuronowych
  • Biblioteka keras
  • Konwolucyjne sieci neuronowe
  • Sieci rekurencyjne, w szczególności sieci typu LSTM

.

Prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki

Profesor uczelni w Zakładzie Statystyki Matematycznej i Analizy Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prodziekan ds. grantów i współpracy z gospodarką na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Naukowo zajmuje się analizą szeregów czasowych, analizą danych funkcjonalnych oraz sztuczną inteligencją. Zajmuje się również zastosowaniami metod statystycznych i uczenia maszynowego w praktycznych zagadnieniach. Od ponad dwudziestu lat prowadzi zajęcia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa, statystyką, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Współpracuje z wieloma firmami na polu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (Lidl, OLX, PWN, Samsung, Smartstock). Od wielu lat posługuje się językami Python oraz R, jest m.in. współautorem pakietów w R oraz autorem książki “Podstawy statystyki z przykładami w R”. Współpracuje m.in. z pracownikami Colorado State University, University of Utah, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Data

15-10-2024 do
16-10-2024
 

Udostępnij wydarzenie

10% zniżki!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na pierwszy zakup jednego z naszych dwudniowych warsztatów, bieżące informacje dotyczące naszych produktów i usług oraz nowości ze świata bioinformatyki!