Uczenie maszynowe (machine learning) w Pythonie od podstaw (2-dniowe warsztaty online)

Warsztat dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sztuczną inteligencją (AI). Zostaną Państwo wprowadzeni w nowoczesne techniki uczenia maszynowego od podstaw. Uczenie maszynowe wykorzystywane jest obecnie w wielu firmach z różnych sektorów gospodarki, a liczba zastosowań oraz popyt na usługi z nim związane wciąż rośnie. Ten innowacyjny obszar ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach: biznesie, nauce, marketingu, informatyce. Na co dzień możemy zaobserwować wiele przykładów działania uczenia maszynowego: autokorekta w klawiaturze, filtrowanie spamu, analiza sekwencji genów, przewidywanie sprzedaży, badania rynkowe, grupowanie klientów sklepów, wirtualny asystent na stronach internetowych. Po ukończeniu kursu, uczestnicy powinni samodzielnie przeprowadzać zaawansowane analizy danych i budować efektywne modele uczenia maszynowego. W dodatku, zdobędą umiejętności niezbędne do zrozumienia, interpretacji i komunikacji wyników analizy danych, co jest kluczowe w wielu dziedzinach, od nauki do biznesu. Szkolenie ma swoją kontynuację w kursie dotyczącym uczenia głębokiego w Pythonie i ma charakter prowadzonego na żywo warsztatu ze sprawdzaniem postępów uczestników i możliwością zadawania pytań. Uczestnicy po zakończeniu warsztatu otrzymają pocztą elektroniczną certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Terminy: 28 i 29 maja 2024, 10:00-15:00 (2-dniowe warsztaty online)

Liczba godzin: 10 (5 godzin każdego dnia z przerwą kawową).

Lokalizacja: warsztaty zdalne.

Grupa: maksymalnie 10 osób.

Wykładowca: prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki.

Cena: 1699 zł netto (2089,77 zł brutto). Pracownikom finansowanym przez instytucje naukowe (lub inne jednostki finansowane ze środków publicznych) przysługuje zwolnienie z VAT.

Zagadnienia:

 • Wprowadzenie do biblioteki pandas – przygotowanie danych do dalszej analizy.
 • Wprowadzenie do bibliotek matplotlib oraz seaborn – wizualizacja danych w celu lepszego ich zrozumienia, interpretacji wyników i podejmowania decyzji.
 • Imputacja danych (uzupełnianie braków w danych).
 • Metody wykrywania obserwacji odstających (anomalie).
 • Kodowanie danych jakościowych na potrzeby algorytmów uczenia maszynowego
 • Badanie zależności: regresja liniowa i wielokrotna.
 • Problem współliniowości zmiennych, regresja nieliniowa i logistyczna.
 • Redukcja wymiaru danych: metoda PCA, metody t-SNE oraz UMAP, skalowanie wielowymiarowe, analiza korespondencji.
 • Metody analizy skupień: metody hierarchiczne i niehierarchiczne (metoda k-średnich, PAM), metoda DBSCAN.
 • Metody klasyfikacji: metoda najbliższych sąsiadów, sieci neuronowe, drzewa decyzyjne, lasy losowe.
 • Prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki

  Profesor uczelni w Zakładzie Statystyki Matematycznej i Analizy Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prodziekan ds. grantów i współpracy z gospodarką na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Naukowo zajmuje się analizą szeregów czasowych, analizą danych funkcjonalnych oraz sztuczną inteligencją. Zajmuje się również zastosowaniami metod statystycznych i uczenia maszynowego w praktycznych zagadnieniach. Od ponad dwudziestu lat prowadzi zajęcia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa, statystyką, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Współpracuje z wieloma firmami na polu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (Lidl, OLX, PWN, Samsung, Smartstock). Od wielu lat posługuje się językami Python oraz R, jest m.in. współautorem pakietów w R oraz autorem książki “Podstawy statystyki z przykładami w R”. Współpracuje m.in. z pracownikami Colorado State University, University of Utah, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

   

  Data

  28-05-2024 do
  29-05-2024
   

  Udostępnij wydarzenie

  10% zniżki!
  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na pierwszy zakup jednego z naszych dwudniowych warsztatów, bieżące informacje dotyczące naszych produktów i usług oraz nowości ze świata bioinformatyki!